Počet položek: 0 0,00 Kč

Polarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCD

kliknutím zvětšíte
Polarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCD
Polarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCDPolarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCD
ks
Kód:83043
Výrobce:MAGUS
Cena s DPH : 124 990,- Kč
DPH:21 %
Dostupnost:Skladem

Polarizační mikroskop MAGUS Pol 850 je navržen pro práci v procházejícím i odraženém světle. Dostupné metody výzkumu: polarizace a světlé pole. Mikroskop se používá ke studiu anizotropních biologických, geologických a polymerních objektů a neprůhledných leštěných řezů o tloušťce až 15 mm s jednou leštěnou stranou. Mikroskop je ideální pro širokou škálu úkolů profesionálů v oblasti medicíny, soudního lékařství, mineralogie, krystalografie nebo petrografie.

Digitální fotoaparát

MAGUS CHD40 je digitální HDMI fotoaparát se třemi video rozhraními a automatickým přepínáním mezi rozlišením 4K a Full HD v závislosti na rozlišení monitoru. Fotoaparát je vybaven 8 Mpx snímačem a po připojení přes HDMI nebo USB 3.0 vytváří realistické snímky v rozlišení 4K (3840x2160 px). Při připojení přes Wi-Fi je kvalita obrazu Full HD (1920x1080 px). Fotoaparát využívá rozhraní HDMI pro přímé připojení k televizoru, monitoru nebo projektoru. V tomto režimu pracuje fotoaparát samostatně bez připojení k počítači. Rozhraní HDMI poskytuje vysokou a stabilní rychlost přenosu z fotoaparátu na externí obrazovku. Fotoaparát můžete k počítači připojit prostřednictvím rozhraní Wi-Fi nebo USB 3.0. Video se nahrává rychlostí 30 snímků za sekundu. Fotoaparát nabízí kombinaci vysoké rychlosti snímání (počet snímků za sekundu) s velkou šířkou pásma HDMI. Výsledkem je živý obraz, plynulý záznam bez zamrzání a nulové prodlevy mezi snímky. Při maximálním rozlišení produkt nabízí dobře prokreslený obraz, bezchybně se pohybující objekty a zobrazení bez zpožďování.

Monitor

Monitor MAGUS MCD40 je navržen pro použití s vizualizačními systémy mikroskopů MAGUS. Zobrazuje obraz v reálném čase. Připojuje se k fotoaparátu, který je namontován na mikroskopu. Tento produkt podporuje fotoaparáty MAGUS 4K HDMI. Úhlopříčka displeje je 13,3 palce. Matrice IPS poskytuje jasný obraz s velkými pozorovacími úhly. Pokud se na displej díváte pod úhlem, reprodukce barev není zkreslená. Displej můžete umístit na sklopný stojan na stůl nebo na poličku, nebo jej připevnit přímo na fotoaparát nebo stojan mikroskopu.

Optika

Optické prvky mikroskopu jsou korigovány na nekonečno a jsou bez vnitřního pnutí. Obraz vytvořený objektivy je autentický, bez rušivých odlesků, vysoce kontrastní a detailní. Čočky jsou instalovány v revolverovém nosiči objektivů se sloty vystředěnými k optické ose. V sadě je pět slotů se čtyřmi objektivy; pro získání dalšího zvětšení v rámci rozsahu zvětšení mikroskopu lze nainstalovat jeden další objektiv. Objektivy jsou určeny pro práci se vzorky bez krycích sklíček.

Trinokulární hlava umožňuje instalaci digitálního fotoaparátu do trinokulárního tubusu. Rozdělení paprsku je 100:0 nebo 0:100, což znamená, že veškeré světlo jde buď do fotoaparátu, nebo do okulárových tubusů. Levý tubus okuláru je opatřen kroužkem dioptrické korekce: otáčí se, aby se kompenzoval rozdíl ve vidění mezi očima a aby se získal co nejčistší obraz vzorku.

Osvětlení

Pro procházející a odražené světlo se používají 30 W halogenové žárovky. Jejich jas je dostatečný k získání jasně čitelného obrazu na každém objektivu a "teplé" emisní spektrum je příjemné při dlouhodobém pozorování. Köhlerova osvětlovací soustava zajistí vyšší rozlišení a odstraní artefakty v zorném poli a ztmavnutí na okrajích. Světelné filtry slouží k přesnému nastavení reprodukce barev při práci v odraženém světle.

Polarizace je k dispozici pro procházející i odražené světlo. Pro zahájení pozorování v polarizovaném světle se do optické dráhy zavede analyzátor. Navíc se vzájemná poloha analyzátoru a polarizátoru změní jejich otáčením, čímž se také změní úhel polarizace. Kontrast objektů se zvyšuje pomocí kompenzátorů, které se instalují do speciálního slotu v mezilehlém nástavci. Stejný nástavec obsahuje také Bertrandovu čočku, která se používá při konoskopických vyšetřeních.

Pracovní stolek a zaostřovací mechanismus

Mikroskop má otočný pracovní stolek: jeho otočením se změní způsob, jakým vzorek láme světlo v polarizovaném světle. Pracovní stolek má stupnici, na které můžete určit úhel natočení s přesností až 0,1°. Pro získání co nejjasnějšího a nejčistšího obrazu lze pracovní stolek vystředit vzhledem k optické ose mikroskopu.

Knoflíky pro hrubé a jemné zaostřování jsou umístěny ve spodní části stojanu, takže uživatel může zaujmout uvolněnou polohu s rukama na stole. Tuhost při hrubém zaostřování lze nastavit a k dispozici je také aretace hrubého zaostřování. Jemné zaostřování zajišťuje plynulý pohyb vzorku.

Příslušenství

Abyste svůj mikroskop mohli využít na maximum, používejte příslušenství z řady MAGUS: okuláry, objektivy, kalibrační sklíčka, digitální fotoaparáty atd.

Klíčové vlastnosti mikroskopu:

 • Pro práci v procházejícím a odraženém polarizovaném a přirozeném světle
 • Trinokulární hlava s tubusem pro digitální fotoaparát (rozdělení paprsků 100:0 a 0:100)
 • Rovinné achromatické objektivy bez vnitřního pnutí pro čistý obraz bez artefaktů a falešných vnitřních odlesků
 • Halogenové osvětlení pracovní plochy, barevné spektrum příjemné pro oči; výkon žárovky 30 W
 • Otočný pracovní stolek, polarizátor a analyzátor se značkami úhlu natočení, Bertrandova čočka a kompenzátory
 • Sloty revolverového nosiče a pracovní stolek jsou vystředěny vzhledem k optické ose mikroskopu
 • Kompatibilní s doplňkovým příslušenstvím

Klíčové vlastnosti fotoaparátu:

 • Fotoaparát pracuje samostatně bez připojení k počítači a prostřednictvím rozhraní HDMI. Možnost připojení k počítači prostřednictvím Wi-Fi a rozhraní USB 3.0.
 • Automatické přepínání mezi rozlišením 4K a Full HD v závislosti na rozlišení monitoru
 • 30 snímků za sekundu pro pozorování pohybujících se objektů, záznam videa a pohyb vzorku bez trhání nebo zpoždění
 • Barevný CMOS snímač SONY Exmor/Starvis s podsvícením zajišťuje nízkou úroveň šumu a vysokou citlivost na světlo i za špatných světelných podmínek. Získáte jasnější, čistší a barevně sytější snímky.
 • Software s funkcemi fotografování, záznamu videa, střihu/úprav obrazu, externího zobrazení, lineárního a úhlového měření

Obsah sady:

 • Digitální fotoaparát MAGUS CHD40 (digitalni fotoaparat, kabel HDMI (1,5 m), USB 3.0 kabel (1,5 m), USB mys, pametova karta SD 32 GB, USB Wi-Fi adapter (2 ks), napajeci adapter 12 V/1 A (Euro), instalacni CD s ovladaci a softwarem, uzivatelska prirucka a zarucni list)
 • LCD monitor MAGUS MCD40
 • Základna s napájecím vstupem, zdroj procházejícího světla a kondenzor, zaostřovací mechanismus, pracovní stolek a revolverový nosič objektivů
 • Osvětlovací soustava pro pozorování v odraženém světle s krytem
 • Trinokulární hlava
 • Mezilehlý tubus s Bertrandovou čočkou a analyzátorem a slotem pro kompenzátor
 • Kompenzátory: λ kompenzátor, λ/4 kompenzátor, křemenný klín
 • Rovinný achromatický objektiv s korekcí na nekonečno: PL 5x/0,12 WD 26,1 mm
 • Rovinný achromatický objektiv s korekcí na nekonečno: PL 10x/0,25 WD 5,0 mm
 • Rovinný achromatický objektiv s korekcí na nekonečno: PL 40x/0,6 (odpružený) WD 3,98 mm
 • Rovinný achromatický objektiv s korekcí na nekonečno: PL 60x/0,7 (odpružený) WD 2,03 mm
 • Okulár 10x/20 mm (2 ks)
 • 10x/20 mm okulár se stupnicí. Hodnota na stupnici, mm 0,1 mm
 • Adaptér typu C-mount 1x
 • Šestihranný klíč
 • Napájecí kabel
 • Protiprachová krytka
 • Uživatelská příručka a záruční list

K dispozici na přání:

 • 16x/11 mm okulár (2 ks)
 • 20x/11 mm okulár (2 ks)
 • Rovinný achromatický objektiv s korekcí na nekonečno: PL 2,5x/0,07 WD 11 mm
 • Rovinný achromatický objektiv s korekcí na nekonečno: PL 50x/0,7 (odpružený) WD 3,67 mm
 • Rovinný achromatický objektiv s korekcí na nekonečno: PL 80x/0,8 (odpružený) WD 1,25 mm
 • Rovinný achromatický objektiv s korekcí na nekonečno: PL 100x/0,85 (odpružený) WD 0,4 mm
 • Mechanický pracovní stolek
 • Kalibrační sklíčko
ZnačkaMAGUS
Záruka5 лет
EAN5905555018553
Velikost balení (DxŠxV)44x42x67 cm
Přepravní hmotnost14.25 kg
Hlavatrinokulární
Úhel sklonu hlavy30°
Průměr tubusu okuláru v mm23.2
Objektivyrovinné achromatické s korekcí na nekonečno: bez vnitřního pnutí: PL 5x/0,12; PL 10x/0,25; PL 40x/0,6; PL 60x/0,7 (*volitelně: PL 2,5x/0,07; PL 50x/0,7; PL 80x/0,8; PL 100x/0,85); parfokální výška 45 mm, určené ke studiu vzorků bez krycích sklíček
Revolverový nosičpro 5 objektivů, možnost vystředění
Pracovní vzdálenost, mm26,1 (5x); 5,0 (10x); 3,98 (40x); 2,03 (60x); 11 (2,5x); 3,67 (50x); 1,25 (80x); 0,4 (100x)
Stolek, mmØ150
Dioptrická korekce okuláru, dioptrií±5 (na levém tubusu)
KondenzorAbbeův kondenzor NA 1,25 s nastavitelnou aperturní clonou a otočná čočka objektivu
Clonanastavitelná aperturní clona, nastavitelný kondenzor s irisovou clonou
Zaostřeníkoaxiální, hrubé ostření (21 mm, 39,8 mm/kruh, s aretačním knoflíkem a knoflíkem pro nastavení tuhosti) a jemné ostření (0,002 mm)
Regulace jasuyes
Typ světelného zdrojeodražené a procházející světlo: 12 V/30 W
Teplotní rozsah fotoaparátu, °C5 — 35
Úroveň obtížnosti montáže a instalacekomplikované
Umístění světelného zdrojeduální
SnímačSony Exmor/Starvis CMOS
Barevný/černobílýbarevný
Megapixely8
Maximální rozlišení, px3840x2160
Velikost snímače1/1,2" (11,14x6,26 mm)
Rozměr pixelu, mkm2.9x2.9
Citlivost na světlo1028 mV s 1/30 s
Poměr signálu k šumu0,13 mV při 1/30 s
Expoziční čas0,14 ms – 1000 ms
Záznam videayes
Obrazový formát*.jpg, *.tif
Spektrální rozsah, nm380–650 (vestavěný IR filtr)
Typ závěrkyERS (Electronic Rolling Shutter – elektronická rolovací závěrka)
Systémové požadavkyWindows 8/10/11 (32 bit a 64 bit), Mac OS X, Linux, až 2,8 GHz Intel Core 2 nebo vyšší, minimálně 4 GB RAM, port USB 2.0, RJ45, CD-ROM, 19" nebo větší displej
Typ montážeC-mount
Napájení fotoaparátu DC adaptér 12 V, 1 A
Rozsah provozních teplot fotoaparátu, °C-10 — 50
Rozsah provozní vlhkosti, %30 — 80
SoftwareHDMI: vestavěné; USB: MAGUS View
Typbiologický, světlo / optické, digitální
HubiceSiedentopf
Zvětšení, x50–600 základní konfigurace (*volitelně: 25–1000/1600/2000)
Okuláry10х/20; 10x/20 se stupnicí (*volitelně: 16x/11; 20х/11)
Pracovní stolek, mmotáčecí hlava 360°, s vystředěním, odstupňování úhlu otáčení po 1°; noniová stupnice pro měření úhlů s přesností 0,1°
S osvětlenímhalogenové
Napájení220±22 V, 50 Hz, AC síť
Světelné filtryodražené světlo: matný, žlutý, zelený, modrý
Typ uživatelezkušení uživatelé, profesionálové
Polarizátorprocházející světlo: se značkami 0°, 90°, 180°, 270° na stupnici; otočný o 360°; odražené světlo: odnímatelný
Mezilehlý tubusvestavěný analyzátor s otáčením 0–360°; noniová stupnice pro měření úhlů s přesností 0,1°; Bertrandova čočka; slot pro instalaci kompenzátorů
Kompenzátorλ kompenzátor; λ/4 kompenzátor; křemenný klín
Možnosti použitílaboratorní/lékařská
Metody pozorovánísvětlé pole, polarizace
Pouzdro/kufřík/taška v saděprotiprachová ochrana
Konektory rozhraníWi-Fi, HDMI 1,4, USB 3.0
Paměťová kartaSD až 32 GB
Možnost připojení dalších zařízenímyš (USB), flash disk (USB), adaptér Wi-Fi (USB)
Snímková frekvence, fps (počet snímků za sekundu) při rozlišení30 při rozlišení 3840x2160 (HDMI), 30 při rozlišení 1920x1080 (Wi-Fi), 30 při rozlišení 3840x2160 (USB 3.0)
Místo montážetrinokulární tubus, okulárový tubus namísto okuláru
Formát videozáznamů*.h264/*.h265, *.mp4
TěloCNC slitina hliníku
Specifikace napájecího AC adaptéruvstup: napětí AC 100–240 V, 50/60 Hz, výstup: napětí DC 12 V/1 A
=== Oddělovač ===Monitor
Typ matriceIPS
Úhlopříčka displeje, palce13.3
Rozlišení displeje, px3840x2160 (4K)
Poměr stran16:9
Jas, cd/m²400
Počet zobrazovaných barev16,7 m
Kontrast1000:1
Horizontální/vertikální pozorovací úhel, °178/178
Velikost viditelné plochy obrazovky (ŠxV), mm295x165
Rozteč pixelů (ŠxV), mm0,154x0,154
Frekvence optického zdroje, Hz60
Typ matrice podsvíceníLED
Životnost podsvícení LED, h50000
RozhraníHDMI
Teplotní rozsah fotoaparátu, °C-15 — 55
Rozsah provozní vlhkosti, %10 — 90
NapájeníAC 110–220 V, DC 5–12 V/1 A (Type-C)
Spotřeba elektrické energie, W12 (max.)

Potřebujete poradit ? Polarizační digitální mikroskop MAGUS Pol D850 LCD

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam